INSTRUKTOR SŁAWOMIR BŁĘCK
WTOREK, GODZ. 16:00-19:00 (STUDIO)

Zespół śpiewaczy istniejący od 2010 roku i zrzeszający w swych szeregach osoby dorosłe. EMERANTO wykonuje piosenki tradycyjne, kresowe, religijne, ludowe, patriotyczne i rozrywkowe z akompaniamentem instrumentów akustycznych  – akordeonu i gitary akustycznej. Jest to zatem bardzo tradycyjna forma muzykowania, adresowana do osób o dojrzałych gustach muzycznych. Zespół występuje chętnie podczas lokalnych uroczystości, rocznic, dożynek, festynów, nigdy nie odmawia występu tym, którzy chcą ich posłuchać. Koncertuje podczas Dni Chojny i świąt innych okolicznych miejscowości, bierze udział w konkursach i przeglądach. Czynnie uczestniczy w coraz dynamiczniej rozwijającym się ruchu amatorskich zespołów ludowych naszego powiatu i regionu.

 

Od roku 2018, wraz z Parafią p.w. Świętej Trójcy w Chojnie, Gminą Chojna i Centrum Kultury w Chojnie włącza się w organizację i przygotowania Przeglądu Pieśni Maryjnych, który odbywa się w Kościele Mariackim w Chojnie. Zespół EMERANTO zarejestrował w Studiu Nagrań CK ponad godzinny materiał z wykonywanymi przez siebie utworami i opublikował go w formie płyty cd w obwolucie.

 

EMERANTO to nie tylko zespół muzyczny, ale przede wszystkim grono przyjaciół, którzy lubią przebywać z sobą i spędzać czas poznając nowe piosenki, planując wspólne wyjazdy i koncerty. To świetna forma aktywizacji osób dojrzałych, przynosząca wiele satysfakcji nie tylko członkom zespołu, ale także szerokiemu gronu fanów i słuchaczy zespołu. Tradycja muzyczna zawarta w repertuarze zespołu stanowi istotną wartość, która wzbogaca lokalne środowisko.
Stałym akompaniatorem zespołu jest akordeonista Stanisław Ilińczyk, zaś od roku 2012 opiekunem i instruktorem zespołu z ramienia Centrum Kultury jest Sławomir Błęcki, akompaniujący zespołowi na gitarze akustycznej i zajmujący się opracowaniem muzycznym utworów.