JIMMY GEE
Prosto z Niemiec! Klasyka rocka w barwnym jego wydaniu.
BONGOSTAN
Grudzień 2009 roku. Czas zimowej nostalgii przerywa spotkanie dwóch głodnych wrażeń jegomości. Burzliwa dyskusja prowadzi do powstania projektu zespołu. Początkowo tworzą go Paweł Kinder oraz Daniel Bugla, którzy swoimi pomysłami nadają kierunek rozwoju przedsięwzięcia. Pojawiają się pierwsze utwory a wraz z nimi do projektu dołączają nowi ludzie. W kwietniu pomysł zostaje okraszony nazwą Bongostan, a wraz z jej nadaniem pojawia się demo zawierające 4 utwory oraz gitarzysta Krzysiek Ogiela. Zespół przechodzi od tego momentu wiele zmian składu począwszy od sekcji rytmicznej, którą wspiera Wojtek Zalewski na basie oraz Rafał Klimek (trąbka) i Krzysiek Dyga (saksofon). W sierpniu 2010 roku do szalonej Bongo ekipy dołącza dwóch dzielnych kowbojów – klawiszowiec Kamil Majewski oraz perkusista Bartek Drozd. Jest to moment, w którym krystalizuje się skład zespołu co skutkuje podjęciem decyzji o nagraniu debiutanckiej płyty oraz pospolitym ruszeniem w temacie koncertów. Tych w przeciągu niespełna 4 miesięcy zespół zagrał blisko 40. W październiku 2010 roku ruszają nagrania, które radykalnie zmieniają charakter dotychczasowych płodów muzycznych.
Marzec 2011 roku okazuje się być nie lada przełomem. Wtedy też Bongostan startuje na Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu i zostaje uhonorowany możliwością występu na Piastonaliach 2011 oraz zagraniem utworu „Nie muszę musieć” na jednej scenie wraz z ich autorem – Wojciechem Waglewskim (Voo Voo) podczas jego koncertu. Niedługo po tym Bongostan zagrał pierwszy koncert w Radiu Opole przed, którym do zespołu (jeszcze podczas nagrań) dołączyła Kinga Berkowicz nadając kobiecą dłonią ogłady szalonej ośmio osobowej załodze. Nie próżnując Bongo ekipa kończy pracę nad debiutanckim krążkiem i przygotowuje już materiał na drugi.
Dawka humoru w najlepszym wydaniu!
ANDRZEJ RYBIŃSKI
Ukończył Średnią Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie fortepianu.W 1968 założył zespół Piotrusie i Komety, po pewnym czasie rozstał się z zespołem i przeszedł do grupy Bumerang[1]. Na początku lat 70. współtworzył z Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch grupę 2 plus 1, w 1971 wystąpili na festiwalu w Opolu z piosenką Nie zmogła go kula, nie zmogła go siła, tylko TA jedyna, co przy sianie była i otrzymali nagrodę.
W czerwcu 1971 z żoną Elizą Grochowiecką i Zbigniewem Hołdysem założył własny zespół Andrzej i Eliza[2]. Od 1974 w zespole występował również brat artysty Jerzy Rybiński. Z zespołem współpracowali także: Eugeniusz Mańko, Ryszard Kaczmarek, Henryk Krzeszowiec, Janusz Staszek, Ryszard Sygitowicz, Stanisław Wita, Marcin Zienkiewicz i Sławomir Żak Zespół zadebiutował w 1971 roku na IX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole z utworem „Wstawanie wczesnym rankiem”,koncertowali po Austrii, ZSRR, Belgii, Stanach Zjednoczonych, Bułgarii i RFN. Po rozpadzie zespołu w lipcu 1981 Andrzej Rybiński rozpoczął karierę solową.
MIXTURA
Mixtura to projekt muzyków znanych z formacji EastWest Rockers, Jamal, Ras Luta, Ocean, Managga i Contra – łączący nowe brzmienia, elektronikę, elementy hip-hopu, dubstepu, rocka i jamajski puls. Głos Grizzlee’go można usłyszeć m.in. na płytach EWR, Jamala oraz w licznych udziałach gościnnych z Maleo Reggae Rockers, Sidneyem Polakiem, Grubbsonem, Molestą. Mixtura rozlewa się szeroko i przyjemnie.
MESAJAH
Mesajah właściwie Manuel Rengifo Diaz (ur. 26 listopada 1985[1]), znany również jako Manolo – polski wokalista reggae, dancehall, raggamuffin, współzałożyciel zespołu Natural Dread Killaz.
W 2003 wraz ze swoim bratem – PaXonem, a także kolegą – Yanazem utworzył grupę Natural Dread Killaz, w ramach której wydali album Naturalnie(2005) a później album „Ile lat” (2011).
We wrześniu 2008 ukazał się debiutancki, solowy album artysty Ludzie prości wydany nakładem wytwórni Pink Crow Records[2] oraz promowany singlem Każdego dnia. W grudniu 2008 roku Mesajah oświadczył, że wycofuje zgłoszenie płyty do nagród Fryderyki ze względu na zakwalifikowanie albumu do kategorii „etno/folk”[3].
W lutym 2012 ukazała się druga płyta wokalisty zatytułowana Jestem stąd. Teksty utworów zawartych na płycie stanowią komentarz społeczny Mesajah’a – są to czasem krytyczne, a czasem pozytywne opinie dotyczące świata i relacji międzyludzkich.
donGURALesko
Twórczość Donguralesko zaliczana jest do nurtu braggadocio. W tekstach nawiązywał m.in. do tematyki Bliskiego Wschodu, co wiąże się z zainteresowaniem rapera kulturą, religią i stosunkami międzynarodowymi. Ponadto w tekstach nawiązuje do lokalnego patriotyzmu i demonstruje przywiązanie do rodzinnego miasta Poznania. W 2011 roku został sklasyfikowany na 7. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina.
Syn powieściopisarza Andrzeja Górnego. Ma żonę Martynę. Jest ojcem trójki dzieci. W latach 2007-2009 prowadził wytwórnię muzyczną 5 Element.
DJ SZCZEPANIAK
zajebi*cie 🙂 jak co roku.:)