Strona główna » News » Ruszyły szkolenia z zakresu programowania LEGO

Ruszyły szkolenia z zakresu programowania LEGO

Kochani❗️ Miło nam poinformować, że Centrum Kultury w Chojnie zostało wyposażone w profesjonalny sprzęt, który posłuży do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą, a to wszystko w ramach projektu Liga eSzkoła NUTS 3 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

 Naszą placówkę podczas cotygodniowych szkoleń reprezentuje informatyk Paweł Woźnicki. Szkolenie z programowania zakończy się uzyskaniem certyfikatu LEGO Education Polskiego Towarzystwa Informatycznego honorowanego na całym świecie. Wkrótce poprowadzi on praktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży z programowania robotów LEGO oraz zajęcia e-Citizen ECDL w zakresie umiejętności wykorzystywania komputera i internetu. W ramach projektu Centrum Kultury w Chojnie otrzymało 2 zestawy robotów programowalnych LEGO® SPIKE prime, 2 komputery typu notebook, 2 tablety oraz zestaw turniejowy FIRST® LEGO® League (matę przejazdową oraz klocki do budowy modeli i przeszkód stawianych na macie). 

Częścią praktyczną szkolenia jest prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży. Już niedługo Centrum Kultury ogłosi rekrutację. Zajęcia zakończą się egzaminem ECDL. 

Celem projektu jest:

  • Podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych
  • Rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat poprzez prowadzenie zajęć w ramach certyfikowanego szkolenia e-Citizen ECDL oraz zajęć przygotowujących dzieci młodzież do warsztatów robotyki z LEGO Spike Prime.
  • Wyposażenie placówek GSIK w laboratorium robotyki niezbędne do zajęć z dziećmi i młodzieżą. 

W ramach projektu nasza placówka została wyposażona w profesjonalny sprzęt, który posłuży do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą. Dzięki naszej obecności w projekcie będziemy mogli wzbogacić naszą edukacyjno-kulturalną ofertę. O kolejnych etapach realizacji projektu będziemy informować na bieżąco. 

O szczegółach można poczytać na stronie projektu: https://liga-eszkola.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *