Centrum Informacji w Chojnie

Godziny Otwarcia

Poniedziałek – Piątek: 10:00 – 16:00

Sobota – Niedziela: 11:00 – 16:00

Kontakt

Telefon kontaktowy: 661 416 595

e-mail: promocja@chojna.pl

 

Centrum Informacji już otwarte

Na początku maja 2011 w galerii przy Centrum Kultury został utworzony Punkt Informacji Turystycznej. Ze względu na liczne walory turystyczne oraz dużą liczbę gości odwiedzających Chojnę, brak tego typu biura był dotkliwy, tak więc jego utworzenie na pewno uznać można za duży postęp w działaniach promujących miasto i gminę.

Każdy turysta może otrzymać bezpłatnie materiały promocyjne, w tym najnowszy szczegółowy plan miasta oraz folder zawierający opisy oraz fotografie najważniejszych zabytków. Biuro udostępnia także zwiedzającym taras widokowy znajdujący się na wieży Kościoła Mariackiego. W samej siedzibie PIT znajduje się wystawa fotografii „Chojeńskie zabytki gotyckie” autorstwa Macieja Ostrowskiego.

 

PIT we współpracy z Biurem Promocji przygotował projekt tablic informacyjnych, które umieszczone zostaną przy drogach wjazdowych do miasta. W planach na 2012 rok znajduje się również wydanie folderu – przewodnika po Kościele Mariackim, który zawierał będzie szczegółową historię obiektu oraz opis znajdującego się w nim zabytkowego wyposażenia. Ów folder zostanie opracowany przy wykorzystaniu między innymi najważniejszego źródła służącego do poznania historii miasta, czyli osiemnastowiecznej Kroniki Augustina Kehrberga. Ponadto, planowane są wykłady na temat historii regionu, wystawy fotografii oraz bezpłatne i odpłatne wydawnictwa promocyjne (foldery, ulotki, widokówki).