Strona główna » Wydarzenia » Premiera spektaklu ,,Fajne babki wygrywają wybory”

Premiera spektaklu ,,Fajne babki wygrywają wybory”

Premiera Spektaklu ,,Fajne Babki wygrywają wybory"

Podczas I Chojeńskich Spotkań Artystycznych Seniorów „Jesienny liść 2023”, które odbędą się w dniach 17-18 listopada 2023 Teatr Fajne Babki z Centrum Kultury w Chojnie pokaże swój najnowszy premierowy spektakl komediowy pt. „Fajne babki wygrywają wybory”.

Grupa teatralna seniorów, która zaledwie od roku działa w Centrum Kultury w Chojnie może się już pochwalić kilkoma sukcesami i licznymi występami. Ma za sobą wiele mniejszych programów, a przedstawienie „Fajne babki wygrywają wybory” jest pierwszym „pełnometrażowym” spektaklem. Inspiracją była jedna ze scen z innego spektaklu gryfińskiego Teatru Eliksir prowadzonego przez Janusza Janiszewskiego pt. „Spotkanie po latach”, w którym dawni przyjaciele ze szkolnej ławy a obecnie seniorzy-emeryci wpadają na pomysł, aby założyć partię, wygrać wybory i stworzyć własny rząd.

Chojeński Teatr Fajne Babki – który nota bene składa się z samych pań seniorek, rozwija ten wątek w formie lekkiej i zabawnej humoreski, w którym pojawiają się aktualne wątki z naszej społeczno-politycznej rzeczywistości. Bohaterkami są panie „emerytki senioritki”, które dowiadują się z ogłoszenia o pewnym spotkaniu artystycznym i jakby przypadkowo zaczynają tworzyć formację polityczną. Główną ambicją bojowych pań staje się chęć odebrania władzy „chłopom” i pokazanie im, jak się powinno rządzić!

„Fajne babki wygrywają wybory”

PREMIERA: 17.11.2023 o godz. 17.00
Sala widowiskowa Centrum Kultury w Chojnie

Scenariusz i reżyseria: Janusz Janiszewski

Występują:
– Helena Hołuń [Helenka, co nigdy nie pęka]
– Aleksandra Klos [Ola, fanka rokendrola]
– Ewa Arciszewska [Ewa, co śpiewa]
– Danuta Wojciechowska Gromkowska [Danusia Balusia]
– Grażyna Jasek [Grażyna, słodka jak cytryna]
– Weronika Bednarek [Weronika, córka rolnika]
– Bożenna Wojciechowska [Bożenna Sumienna]

WSTĘP WOLNY