logaProjekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Meklemburgia Pomorze Przednie/ Brandenburgia 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa.

Koordynator: Anna Dłużak

zwiastun_480

W dniach 6-8 czerwca  w Chojnie odbędzie się trzydniowa impreza pn.: „POLSKO-NIEMIECKIE DNI KULTURY I SPORTU – CHOJNA 2014”.To przedsięwzięcie stwarza warunki do integracyjnych działań, z naszym niemieckim sąsiadem, m.in. w zakresie: szeroko pojmowanej kultury, rekreacji i sportu. Początki całego przedsięwzięcia sięgają 1994 roku, gdy miasto CHOJNA obchodziło 750-lat swojego istnienia. Wtedy to po raz pierwszy zaprosiliśmy do udziału w obchodach gości z Niemiec. Od tamtego czasu impreza ta stała się tradycją, organizowaną corocznie w miesiącu czerwcu. Celem realizowanego przedsięwzięcia jest poprawa wzajemnych stosunków będących podstawą stałej, stabilnej współpracy z zagranicznym partnerem. Planowane działania wzmacniają pojęcie regionalnej identyfikacji i przyczyniają się do lepszego poznania się mieszkańców strefy przygranicznej. W tym roku obchodzimy 770 rocznicę powstania naszego miasta.Urząd Miejski w Chojnie wraz z Centrum Kultury przygotował wiele niespodzianek.
Tegoroczny program przewiduje liczne atrakcje i koncerty znanych gwiazd polskiej estrady. W ramach projektu odbędą się również DNI CHOJNY 2014 na scenie zaprezentują się m.in. Rafał Brzozowski, Dawid Podsiadło, Robert Chojnacki &,  Jaw Raw, Heiss und Eis,  Łona & Webber, Indios Bravos, Tadek Wasilewski  oraz Formacja Chatelet.Tradycyjnie odbędą się warsztaty muzyczne, plastyczne, rozgrywki rekreacyjno-sportowe, zabawy i gry dla najmłodszych. Dla miłośników fotografii zaplanowano plenerową wystawa 3D „W stronę słońca”  oraz wystawę T. Wasilewskiego „W obiektywie” .
W tegorocznym programie Dni Chojny, w dniu 07.06.2014 przewidziane są trzy piętnastominutowe bloki z muzyką mechaniczną (w trakcie przerw technicznych pomiędzy występującymi gwiazdami), podczas których zaprezentują się DJ’e. Piętnastominutowe występy ocenione zostaną przez zgromadzoną publiczność i organizatorów konkursu. Zwycięzca zostanie ogłoszony tuż przed występem gwiazdy wieczoru (Łona & Webber) i rozpocznie specjalny, nocny set z muzyką mechaniczną. Podczas tego setu Organizatorzy przewidują łączony występ trojki finalistów konkursu DJ’s BATTLE.

3 komentarze do “Polsko-Niemieckie Dni Kultury i Sportu – Chojna 2014 & DNI CHOJNY 2014”

 1. No cóż…Jak zwykle w tych programach dni tzw.”kultury itd..” nie ma miejsca dla ..Kultury!!..Chyba organizatorzy tych imprez, zwłaszcza panowie i panie włodarze DK Chojny nie rozumieją sensu słowa ” kultury”, bo jak można tak nazwać te imprezy skoro to sama chałtura : muzyka wyłącznie dla młodzieży ( nic dla starszego pokolenia), debilny jakiś kabaret, itp, w sumie : hałas, browar, i chamidła ( proszę dokładnie przejrzeć co się dzieje wokół placu przy ratuszu…pełno pijanych wyrostków ,np).
  Czemu nie zaprasza się ,choćby studentów szkół muzycznych ,na zagranie muzyki klasycznej bądź klasyczno-rozrywkowej ,gdyź nie brakuje rodzajów muzyki w całym jej spektrum?..zamiast tego,zaprasza się drogich wykonawców ( przypominam choćby „słynnych tenorów” muzyki łatwej i przyjemnej popowej jak jakaś Ingrid z Belgii lub jej polskie odpowiedniki).A przecież cytowani wyżej muzycy są o wiele „tańszy’,przekonałem się o tym po pobycie w uzdrowiskach gdzie organizuje się właśnie małe koncerty muzyki prawdziwej,uniwersalnej i przyjemnej dla każdego ucha.Owszem nie stawiam na pierwszym miejscu moich (i zapewne nie tylko moich) „żądań”…skoro większość mieszkańców Chojny ( Ba!..społeczeństwa ) woli muzykę ,którą serwujecie na tych imprezach..ale ,Boże drogi !!..Nie zapominajcie o innych gustach !..Wystarczy przypomnieć jak kościół mariacki ( ta katedra w remoncie) był pełen słuchaczy na jeden z najrzadszych tego typu koncertów : muzyki klasycznej,to było kilka lat temu.nie można było choć JEDNĄ GODZINĘ poświęcić na taki rodzaj imprezy?…
  Jestem mieszkańcem Chojny od 20 lat i właściwie związałem swoje życie z tym miastem już prawie 30 lat.Niestety oprócz dwu czy trzech imprez w roku nic praktycznie się nie dzieje ..a dla „prawdziwej kultury” ,wzorem niestety ogólnokrajowej tendencji do ( cytując nieżyjącego wybitnego polskiego aktora Aleksandra Bardiniego) ” rechamizacji” NIC SIĘ NIE ROBI!..po prostu Rozpacz i tyle.
  Niemniej ..może jednak nie tracić całkiem nadzieję i ..może ktoś się upomina i pomyśli o tych ludziach w naszym mieście pragnących trochę powiewu i smaku prawdziwej kultury.
  Na końcu proszę o wyrozumiałość co do tonu tego mego komentarza, bo to naprawdę..krzyk rozpaczy!
  Pozdrawiam Wszystkich i życzę powodzenia ww wszelkich przedsięwzięciach

  1. Jestem całkiem podobnego zdania do Fryderyka,bo dotychczas tak było.Chciałbym mieć nadzieję na zmianę,ale obawiam się,że jakość lansowanej muzyki będzie mierzona dalej stopniem nagłośnienia-czym głośniej tym ładniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *