grafa

„Polsko-niemiecki Festyn Rekreacyjny – Chojna 2013” to przedsięwzięcie stwarzające warunki do integracyjnych działań z naszym niemieckim sąsiadem, m.in. w zakresie: szeroko pojmowanej kultury, rekreacji i sportu.

Tradycyjnie w pierwszych dniach czerwca (tym razem 7-9 czerwca) miasto Chojna obchodziło swoje święto. Podczas 3 dni uczestnicy projektu mieli okazję wziąć udział we wspólnych warsztatach (m.in.: orgiami, plastycznych, tanecznych) i turniejach sportowych (m.in.: tenisa ziemnego, piłki siatkowej). Imprezie towarzyszyły liczne występy muzyczne oraz wystawy. Uczestnicy chętnie brali również udział w licznych konkursach (m.in. dla najmłodszych uczestników projektu czy  na najlepszy wypiek  o tytuł „Króla serników”). Bogaty program Dni Miasta pozwalał na to by każdy znalazł w nim coś dla siebie.

Dzięki projektom takim jak ten zauważyć możemy jak od wielu lat umacnia się przyjaźń Polsko-niemiecka. Zauważalne jest zanikanie barier między narodami, zarówno tych mentalnych, jak i językowych. Jest to dla organizatorów największa nagroda oraz motywacja do podejmowania dalszych takich działań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *