Punto Latino

Pochodzimy z Ameryki Łacińskiej – Peru, Boliwii, Chile, Meksyku i Brazylii. Kochamy muzykę! To ona pozwala nam nieustannie wracać do naszych korzeni, tradycji, atmosfery tamtych miejsc. Dzielimy się tym wszystkim z innymi, sprawiając radość sobie i wszystkim, dla których występujemy.To właśnie dlatego przygotowaliśmy różne projekty muzyczne, chętnie zapraszając do współpracy wyjątkowych gości. Chcecie poczuć klimat Ameryki Środkowej i Południowej? Zacznijcie od Punto Latino!

Lola Lynch

Lola Lynch to poznański zespół, którego aktualny skład tworzą:

Marcelina Polniak (Alison Lynch) – wokal
Martyna Bugajna-Skrzypczak (Kim Lynch) – instrumenty klawiszowe
Krystian Blejder (Jimi Lynch) – gitara
Łukasz Krzyszkowiak (Elvin Lynch) – perkusja
Marcin Skrzypczak (Jack Lynch) – gitara
Konrad Szadkowski (Peter Simon Lynch) – bas

Sama Lola Lynch to fikcyjna postać, której nazwisko – jego brzmienie i związanie z nim literackie i filmowe skojarzenia – stanowi przedmiot niekończącej się gry wyobraźni. Biografia Loli Lynch, jej wiek, wygląd i indywidualna historia, zmienia się wraz z każdą próbą jej odtworzenia – jest czymś nieuchwytnym, czymś co dzieje się między muzykiem a słuchaczem.

THE TOOBES

VELVET

Niekwestionowana gwiazda muzyki POP światowego formatu!

W 2005 artystka wydała swój pierwszy singel „Rock Down To” (Electric Avenue) który jest coverem piosenki Eddy’ego Granta. Utwór ten był obecny na szwedzkiej liście przebojów muzyki dance przez 22 tygodnie. Następnym był mniej popularny utwór „Don’t Stop Moving”. Trzeci singel Mi Amore z 2006 stał się popularny w kilku europejskich krajach, takich jak SzwecjaPolska czy Bułgaria. 7 sierpnia 2006 ukazał się debiutancki album wokalistki zatytułowany Finally.

Velvet w 2006 oraz 2008 brała udział w szwedzkich eliminacjach do konkursu Eurowizji. Zaśpiewała piosenkę „Mi Amore” która odniosła sukces na arenie międzynarodowej.

Czwarty singel „Fix Me” wydany został w 2007. Piosenka znalazła się na reedycji albumu Finally. W 2008 ukazały się dwa nowe single wokalistki „Take My Body Close” oraz „My Rhythm”.

30 marca 2009 ukazał się druga album wokalistki pod nazwą The Queen. Album promował singel o tym samym tytule z 2008. 21 lutego 2009 z piosenką „The Queen” brała udział w szwedzkich preselekcjach do Eurowizji 2009 Melodifestivalen zajmując szóste miejsce.

 JAMAL

Zespół powstał w Radomiu – rodzinnym mieście jego założycieli – Łukasza Borowieckiego i Tomasza Mioduszewskiego. Początkowo duet zajmował się tylko rapem, ale z biegiem czasu członkowie zainteresowali się muzyką reggae. W 2001 roku zespół zawiesił działalność a jego członkowie poświęcili się innym projektom. Wówczas pewien sukces odniósł nowy zespół Mioduszewskiego Le Illjah. W 2004 roku grupa Jamal wznowiła działalność. Przez pewien czas oba zespoły funkcjonowały równolegle, jednakże w wyniku nieporozumień Mioduszewski odszedł z Le Illjah.

Latem 2005 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. Rewolucje. Nagrania zostały wydane przez wytwórnię EMI. Materiał stanowiły kompozycje z pogranicza reggae i raggamuffin. Następne dwa lata grupa spędziła koncertując w składzie z muzykami jazzowymi. Wkrótce potem do składu dołączył Frenchman znany z projektu Bass Medium Trinity, który tworzył razem z Mariką i Abselektorem. W odnowionym składzie w warszawskim studiu LWW formacja rozpoczęła nagrania drugiej płyty. Album pt. Urban Discotheque ukazał się 3 października 2008 roku.

Tomasz Tomazee S-sky

Znany w lokalnych klimatach klubowych ze świetnych mixów house, trance i techno.
LET’S DANCE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *