Strona główna » Wydarzenia » Obchody Święta Konstytucji 3 maja w Chojnie

Obchody Święta Konstytucji 3 maja w Chojnie

W dniu 3 maja 2023 roku mieszkańcy Chojny wspólnie uczcili ważne Święto Konstytucji 3 Maja, obchodzone na cześć uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji narodowej.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:00 mszą świętą w kościele Mariackim, gdzie zgromadzeni wierni modlili się za ojczyznę i pamięć o tych, którzy walczyli o wolność i suwerenność Polski. Po zakończeniu mszy odbyło się składanie kwiatów pod pomnikiem na Placu [nazwa placu], gdzie mieszkańcy i przedstawiciele władz miasta oddali hołd bohaterom narodowym oraz uczestniczyli w symbolicznym akcie patriotycznym.

 

O godzinie 13:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się czytanie Konstytucji 3 Maja, podczas którego obecni mogli przypomnieć sobie najważniejsze postanowienia i wartości zawarte w tym historycznym dokumencie. Wartości te są nadal aktualne i stanowią fundament polskiej demokracji. W atmosferze głębokiego szacunku i patriotyzmu recital pianistyczny pieśni patriotycznych w wykonaniu Konrada Słodowicza zachwycił uczestników swoją muzykalnością i wyjątkowym talentem artystycznym.

Święto Konstytucji 3 Maja to nie tylko okazja do refleksji nad historią i dziedzictwem narodowym, ale także czas, aby celebrować wspólną tożsamość i dumę z naszej ojczyzny.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach i wspierali nasze lokalne obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Niech ta ważna data będzie dla nas wszystkich źródłem inspiracji do dalszej pracy na rzecz dobra wspólnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *