Strona główna » Spektakl ,,Wpadka” reżyserii Adama Dzieciniaka

Spektakl ,,Wpadka" reżyserii Adama Dzieciniaka

Spektakl ,,Wpadka" reżyserii Adama Dzieciniaka


30 listopada 2023

Spektakl Wpadka reżyserii Adama Dzieciniaka

 

Spektakl adresowany jest do młodzieży szkół podstawowych (klasy szóste, siódme i ósme) oraz średnich, a także do rodziców. Jest przyczynkiem do wielu dyskusji na tematy związane z problem walki z nałogami, przemocą i wychowaniem w rodzinie. 

Rodzice nastoletniej Doroty, w trakcie porządków domowych znajdujący w jej pokoju dobrze schowany pamiętnik. Już pierwszy rzut oka na zapiski uświadamia im, jak ogromny dystans dzieli ich od córki. Z dalszej lektury pamiętnika dowiadują się o nieznanych im wydarzeniach z życia córki, m.in. o narkotykach, które pojawiły się w szkole, prywatkach zakrapianych alkoholem, podkradaniu pieniędzy w domu, wagarach, przemocy i wyłudzaniu pieniędzy od młodszych uczniów. Pamiętnik pozwala rodzicom odkryć świat młodych - rówieśników córki, ich język, idoli, hierarchie wartości oraz zagrożenia, jakie niesie dla młodych umysłów.

Spektakl w bardzo przystępnej formie, operując dynamicznym dialogiem oraz fragmentami pamiętników nastolatki, pokazuje, jak łatwo mogą się rozluźnić więzi między rodzicami i dziećmi, jak szybko można dostać się na "tę drugą stronę", gdzie królują narkotyki, przemoc i alkohol.

Dzieci z założenia nie słuchają dorosłych - ich rad czy przestróg. W przypadku tego spektaklu, ostrzeżenie jest przekazywane pośrednio ustami ich rówieśniczki, wyraźnie wskazując, skąd może pojawić się zagrożenie i w jaki sposób należy je identyfikować. Podane w języku, którym uczniowie posługują się, na co dzień, w zakamuflowanej formie niesie czytelny przekaz...

Godziny spektakli:
- 09:00
- 10:30

 

Zobacz cały kalendarz