Strona główna » Confusion Project & Simona De Rosa

Confusion Project & Simona De Rosa

Confusion Project & Simona De Rosa


20 października 2023

Koncert Jazzowy Cafe Kultura

Znakomita Włoska wokalistka jazzowa Simona De Rosa łączy siły z Polskim triem jazzowym Confusion Project aby zagrać wspólny koncert!

Simona De Rosa wydała właśnie swój najnowszy album DJENUB, stworzony we współpracy z liderem Confusion Project, Michałem Ciesielskim, nagrany w Pekinie wspólnie z muzykami tamtejszej sceny. Album ten jest osobistym hołdem wokalistki dla różnych kultur geograficznego południa, z którymi miała okazję się zetknąć i z których bogactwa miała okazję czerpać w tworzeniu swojego unikalnego języka muzycznego. Zawarte są tam zarówno jazzowe aranżacje ludowych utworów z jej rodzimego Neapolu, a także Wietnamu, czy prowincji Yunnan w Chinach, jak i jej autorskie utwory nawiązujące tematyką (i językiem – Arabskim, Hiszpańskim, Wietnamskim czy Neapolitańskim) do kultur południowych.
Wokalistka nawiązała współpracę z triem Confusion Project, która zaowocowała wspólną trasą koncertową latem 2023, w ramach której zagrali wspólnie 12 koncertów na festiwalach i salach koncertowej w całej Polsce. Była to okazja dla Polskiej publiczności aby zapoznać się z muzyką z tej płyty ale i nie tylko, bowiem zespół wykonał również wybrane utwory z jej wcześniejszych płyt, projektu EU Jazz Encounters in China, który współtworzy razem z Michałem Ciesielskim oraz utwory z repertuaru Confusion Project, który w tym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności. Taki repertuar zagości i na tym koncercie.

Więcej informacji

Zobacz cały kalendarz