Lato to pora roku obfitująca w pożywienie. Zwierzęta są wtedy szczęśliwe ponieważ mogą bez trudu znaleźć pokarm a co za tym idzie wykarmić również swoje potomstwo. W tym czasie większość zwierząt gromadzi zapasy tkanki tłuszczowej, potrzebnej do przetrwania pory roku jaką jest uciążliwa zima. Kiedy nadchodzi zima, śnieżna i zimna zwierzęta z trudnością zdobywają pokarm.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Grzybnie jak każdego roku wybrali się pod opieką wychowawców i nauczycieli do pobliskiego lasu aby dokarmić zwierzęta. Jak co roku uczniowie wraz ze swoimi rodzicami przygotowali karmę. W lesie przy rozpalonym ognisku czekali na nich zaprzyjaźnieni leśnicy Jacek Gocłowski – prezes Koła Łowieckiego „Bielik”, Henryk Rogowski, Jacek Wolanicki z Nadleśnictwa w Myśliborzu, Czesław Jesiołowski i Waldemar Jakubiszyn z Nadleśnictwa z Chojnie.

Radość dokarmiania była ogromna a smak pieczonych kiełbasek i gorącej herbaty uatrakcyjnił pobyt w zaśnieżonym lesie. Iwona Hernik nauczycielka przyrody ogłosiła konkurs plastyczny pt. „Mieszkańcy zimowego lasu”, na który zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych w gminie Chojna. Prace należy przesłać do 31 marca 2013r. na adres Szkoły Podstawowej im Marii Konopnickiej w Grzybnie z dopiskiem Konkurs Przyrodniczy. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i do dokarmiania zwierząt w lasach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *