Strona główna » News » Bubble teatr zaprasza na spektakl ,,Krawiec Niteczka”

Bubble teatr zaprasza na spektakl ,,Krawiec Niteczka”

7 czerwca dziecięca grupa teatralna ,,Bubble Teatr” zaprasza na spektakl „Krawiec Niteczka”

Jest to przepięknie zagrany, przez młodych aktorów, spektakl zainspirowany bajką Kornela Makuszyńskiego pt. „O tym jak Krawiec Niteczka został królem” z tomiku opowiadań „Bardzo dziwne bajki”. Historia jest magiczna, nieco straszna i oczywiście kończy się happy endem, którego nie byłoby, gdyby nie pragnienie przygody, prawdziwa przyjaźń i odwaga głównych bohaterów Krawca Niteczki i Stracha na wróble.

Wędrujący bohaterowie napotykają na swojej drodze wiele przeszkód, wspólnie są w stanie pokonać wszelkie trudności, nawet strachy i upiory.

Spektakl miał swoją premierę 30 czerwca 2023 roku.

Został zagrany w CK w Chojnie a także na polsko – niemieckim festiwalu teatralnym w Schwedt, gdzie zdobył uznanie.

Bubble Teatr działa trzeci rok, w tym czasie przygotował dwa spektakle świąteczne, dwa spektakle listopadowe, powarsztatowy spektakl akrobatyczny i pełnoobsadowego „ Krawca Niteczkę”.
Grupę prowadzi Violina Janiszewska

Krawiec Niteczka – na podstawie opowiadania Kornela Makuszyńskiego „Jak Krawiec Niteczka został królem” z tomiku „Bardzo dziwne bajki”

Adaptacja i reżyseria: Violina Janiszewska
Obsada: Agata Kłapouch, Nathaniel Żaczek, Zofia Okońska, Ula Kłapouch, Gaja Rybicka, Diana Rakowska,Amelka Szprejda, Hania Dębczyńska, Martyna Makarońska, Kaja Ignar, Piotr Simiczef, Hania Tulko

Kostiumy i scenografia: Buble Teatr