Ogólnopolski Festiwal Gwiazd Polskiej Estrady

Drodzy uczestnicy!
Przedstawiamy listę zakwalifikowanych finalistów, którym serdecznie gratulujemy! Mamy przyjemność poinformować, że w tym roku nagroda GRAND PRIX ufundowana przez Panią Burmistrz Królewska Chojna Barbara Rawecka wyniesie 1200 zł
Kilka ważnych informacji:
✅ zakwalifikowani wykonawcy proszeni są o potwierdzenie swojego uczestnictwa poprzez
wpłatę akredytacji w wysokości 50 zł od uczestnika do dnia 7.05.2021 r. na konto organizatora tytułem: Festiwal Gwiazd + imię i nazwisko uczestnika. Nr konta: 35 9370 0007 0009 4214 2000 0001;
✅ w dbałości o sprawny przebieg festiwalu prosimy o przesłanie wraz z potwierdzeniem opłaty akredytacyjnej, podkładu muzycznego w wysokiej jakości do dnia 7.05.2021 r. Podkłady zostaną trwale usunięte po zakończeniu festiwalu i nie będą wykorzystywane przez osoby trzecie;
Dzięki uprzejmości Pensjonat Pod Lipami mamy dla Was nocleg w promocyjnej cenie 60 zł od os. ze śniadaniem dla uczestników i osób towarzyszących. Malownicze miejsce nad samym jeziorem, z pewnością będzie idealne na wypoczynek. Tutaj również odbędzie się pofestiwalowe AFTER PARTY Rezerwacje pod nr tel; 691047226.
Drugie miejsce, które polecamy to Willa-Ula w Krajniku Dolnym. Cena 45 zł od osoby, bez śniadania. Dostępny aneks kuchenny. Rezerwacje pod nr tel. 665557501.
23 maja wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w warsztatach prowadzonych przez Jury festiwalu. Szczegółowe
informacje już jutro.
Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami wydarzenie odbędzie się w plenerze przy Centrum Kultury w Chojnie.
————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Przedstawiamy tegoroczne Jury, które dokona oceny Waszych występów, a 23 maja poprowadzi warsztaty. Warsztaty są bezpłatne i odbędą się w podziałach na trzy grupy (wszystkie grupy będą pracowała z każdym jurorem po 1,5 h) w godzinach od 10:00 do 15:00 w Centrum Kultury w Chojnie. Prosimy o mailowe potwierdzenie chęci udziału w warsztatach.
Tematy zajęć:
➡️Joanna Ewa Lewandowska:
Pobudzenie wrażliwości, a następnie odkrycie najsilniejszych emocji związanych ze śpiewaniem. Skupicie się zarówno na emocjach przyjemnych jak i trudnych. A potem postaracie się okiełznać lęki oraz wykonać emocjonalne „zdjęcie dobrych motywacji”, które będzie sobie można „wyciągnąć z kieszeni” przed każdym wyjściem na scenę w przyszłości
➡️Jacek Szwaj:
Czy improwizacja może być przygotowana?
Jak pozostać sobą śpiewając „covery”?
➡️Maya Koterba:
Interpretacja tekstów, poszukiwanie i odkrywanie własnego indywidualnego języka przekazu, stylu.

MAYA KOTERBA
Maya jest absolwentką Wokalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Obecnie uczy na Akademii Sztuki oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie. Maya bierze udział w wielu projektach artystycznych, obecnie związana jest głównie ze szczecińskim środowiskiem muzycznym i teatralnym. Ma również doświadczenie lektorskie. Jako korepetytor wokalny współpracuje także z aktorami Teatru Lalek „Pleciuga” oraz z aktorami Teatru Polskiego w Szczecinie. Laureatka i uczestniczka wielu festiwali, warsztatów muzycznych m.in New York Jazz Masters International Workshop in Wojanów(2018), International Summer Jazz Academy in Kraków (2015). Wystąpiła na IV Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym Me.Ba w Szczecinie (2014) i na Szczecin Jazz Festiwal 2019 w ramach Szczecin Day (Szczecin Voices). Szkoliła się pod okiem profesjonalnych trenerów wokalnych (m.in Dean Kaelin, Hubert Noe). W praktyce, jest zwolenniczką stosowania i propagowania technik, umożliwiających zdrowe posługiwanie się głosem.

JOANNA EWA LAWANDOWSKA
Charyzmatyczna wokalistka, mistrzyni interpretacji, przez lata współtworzyła zespół Miąższ z którym zagrała setki koncertów w Polsce i za granicą i wydała dwa autorskie albumy. Z zespołem Miąższ wydała dwie autorskie płyty. Byli finalistami Przeglądu Piosenki Aktorskiej, zagrali na KFFP w Opolu, na festiwalu Top Trendy, na Openerze i byli w półfinale Must Be The Music. Laureatka wszystkich nagród w konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej” w 2016 roku. Brała udział w koncercie i płycie NowOsiecka. Na codzień gościnnie występuje na scenach festiwali i teatrów, śpiewa w zespole Budyń Julka Tuwima. Od 6 lat kształci się i pracuje w Fundacji „Czerwone Noski Klown” w Szpitalu, gdzie prowadzi spotkania i warsztaty dla dzieci i seniorów nie tylko w Polsce, ale także w obozach dla uchodźców (obóz Moria na Lesbos czy Borici w Bośni). Mocno zakochana w życiu nie przestaje marzyć o przygodach i podróżach. Obecnie pracuje nad nowym programem koncertowym.

JACEK SZWAJ
Pianista, wokalista i kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu jazzowego prof. Wojciecha Olszewskiego. Na poznańskiej uczelni studiował również Dyrygenturę Chóralną w klasie prof. Marka Gandeckiego. Obecnie jest wykładowcą Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej w Akademii Muzycznej oraz POSM II st. im Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. Koncertuje głownie solo oraz z projektem JACEK SZWAJ TRIO, który współtworzy z Damianem Kostką (kontrabas) i Mateuszem Brzostowskim (perkusja). Formacja wydała w 2019 roku album „ENVOI”.

Jest również pianistą Hanny Banaszak, stale współpracuje w różnych projektach ze znakomitymi artystami sceny polskiej i międzynarodowej, między innymi: Leszkiem Możdżerem, Janem A.P. Kaczmarkiem, Krzesimirem Dębskim, Sławkiem Uniatowskim, Chico Freemanem, Marcusem Wyattem, Sią Macuzeni, Vinxem, Humamem Ammari czy Krzysztofem Ścierańskim.
Jego aktywność wykracza daleko poza obszary jazzowego mainstreamu. Intensywnie działa na polu twórczości związanej z muzyką klasyczną, musicalem i filmem. Z programem jazzowych opracowań fortepianowych dzieł klasycznych koncertował m.in w Sofii, Paryżu i Barcelonie. Współpracował z Mazowieckim Instytutem Kultury, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Operą i Filharmonią Podlaską oraz Filharmonią Poznańską. Od kilku lat współpracuje z kompozytorem muzyki filmowej Bartoszem Chajdeckim. Sam także jest kompozytorem piosenek i spotów reklamowych. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in: zdobywcą Pierwszej Nagrody i tytułu Transatlantyk Instant Composer 2012, na konkursie Instant Composition Contest 2012 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk. Ten doroczny konkurs natychmiastowej improwizacji do obrazu, jest do dzisiaj jedynym tego typu wydarzeniem na świecie.

Share on facebook
Share on google
Share on whatsapp
Share on email
Share on print