Polsko-Niemieckie Dni Kultury i Sportu – Chojna 2014 & DNI CHOJNY 2014

logaProjekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Meklemburgia Pomorze Przednie/ Brandenburgia 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa.

Koordynator: Anna Dłużak

zwiastun_480

W dniach 6-8 czerwca  w Chojnie odbędzie się trzydniowa impreza pn.: „POLSKO-NIEMIECKIE DNI KULTURY I SPORTU – CHOJNA 2014”.To przedsięwzięcie stwarza warunki do integracyjnych działań, z naszym niemieckim sąsiadem, m.in. w zakresie: szeroko pojmowanej kultury, rekreacji i sportu. Początki całego przedsięwzięcia sięgają 1994 roku, gdy miasto CHOJNA obchodziło 750-lat swojego istnienia. Wtedy to po raz pierwszy zaprosiliśmy do udziału w obchodach gości z Niemiec. Od tamtego czasu impreza ta stała się tradycją, organizowaną corocznie w miesiącu czerwcu. Celem realizowanego przedsięwzięcia jest poprawa wzajemnych stosunków będących podstawą stałej, stabilnej współpracy z zagranicznym partnerem. Planowane działania wzmacniają pojęcie regionalnej identyfikacji i przyczyniają się do lepszego poznania się mieszkańców strefy przygranicznej. W tym roku obchodzimy 770 rocznicę powstania naszego miasta.Urząd Miejski w Chojnie wraz z Centrum Kultury przygotował wiele niespodzianek.
Tegoroczny program przewiduje liczne atrakcje i koncerty znanych gwiazd polskiej estrady. W ramach projektu odbędą się również DNI CHOJNY 2014 na scenie zaprezentują się m.in. Rafał Brzozowski, Dawid Podsiadło, Robert Chojnacki &,  Jaw Raw, Heiss und Eis,  Łona & Webber, Indios Bravos, Tadek Wasilewski  oraz Formacja Chatelet.Tradycyjnie odbędą się warsztaty muzyczne, plastyczne, rozgrywki rekreacyjno-sportowe, zabawy i gry dla najmłodszych. Dla miłośników fotografii zaplanowano plenerową wystawa 3D „W stronę słońca”  oraz wystawę T. Wasilewskiego „W obiektywie” .
W tegorocznym programie Dni Chojny, w dniu 07.06.2014 przewidziane są trzy piętnastominutowe bloki z muzyką mechaniczną (w trakcie przerw technicznych pomiędzy występującymi gwiazdami), podczas których zaprezentują się DJ’e. Piętnastominutowe występy ocenione zostaną przez zgromadzoną publiczność i organizatorów konkursu. Zwycięzca zostanie ogłoszony tuż przed występem gwiazdy wieczoru (Łona & Webber) i rozpocznie specjalny, nocny set z muzyką mechaniczną. Podczas tego setu Organizatorzy przewidują łączony występ trojki finalistów konkursu DJ’s BATTLE.
Share on facebook
Share on google
Share on whatsapp
Share on email
Share on print