Strona główna » News » 30. Finał WOŚP zagra w Chojnie

30. Finał WOŚP zagra w Chojnie

Przed nami 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w 2022 roku odbywa się w ostatnią niedzielę stycznia. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już w połowie grudnia. W sercu Warszawy powstaje studio, z którego w dniu Finału telewizyjna i internetowa transmisja płynie w świat.

Tradycyjnie do grania włączają się lokalni aktywiści i wolontariusze, tworzący Sztaby Finału WOŚP, których powstaje około 1 700. Finał gra nie tylko w całej Polsce, ale też za sprawą zaangażowania rodaków poza granicami kraju, o akcji jest głośno na całej kuli ziemskiej. Ekipa 120 000 wolontariuszy zbiera pieniądze na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci do bajecznie kolorowych puszek, ale ma też do dyspozycji narzędzia do zbiórek internetowych, takie jak wirtualna eSkarbonka, którą założyć może każdy – więc każdy może zagrać razem z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Wzbudzającym duże zainteresowanie elementem Finału WOŚP są aukcje, Allegro dla WOŚP. Każdy może wystawić coś od siebie bądź licytować ciekawe przedmioty lub niepowtarzalne doświadczenia. Kolejnym stałym punktem finałowego grania jest Bieg „Policz się z cukrzycą”, który w 2022 odbędzie się po raz 16. Ubrani w charakte- rystyczne, pomarańczowe koszulki biegacze spotykają się podczas wyścigu w Warszawie. Zapraszamy też do udziału w wirtualnej edycji biegu, by w ten sposób dorzucić swoją cegiełkę na rzecz zakupu pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Podczas Finału WOŚP zabraknąć nie może dźwięków muzyki i niezwykle emocjonującej Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców, podczas której zdobyć można cenne Złote Serduszka i Złote Karty. Przepięknym momentem, jednoczącym wszystkich wolontariuszy zaangażowanych w zbiórkę i darczyńców jest “Światełko do nieba”, gdy wysyłamy w stronę nieba i dobrych aniołów sygnał.

„Zbliżający się 30. Finał zagra 30 stycznia dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. A więc dużo będzie o dzieciach i wzroku i właśnie dlatego mówimy: przejrzyj na oczy, zobacz świat kolorowy, niech ten świat do Ciebie wróci w takich kolorach, jakie będą najpiękniejsze, niech te kolory będą z Tobą do końca życia. Wzrok jest niezwykle ważny, ten wzrok u dziecka to jest jego życie, które dopiero się rozpoczyna. Do końca jego życia będzie niezwykle ważnym elementem.” – tak o nadchodzącym Finale mówi Jurek Owsiak.

Więcej informacji na temat Finałów znajdziesz na: wosp.org.pl/final

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *