23 - PASEK 7 - podglad

SIEMA!

CENTRUM KULTURY W CHOJNIE serdecznie zaprasza artystów amatorów, zespoły instrumentalne, taneczne, wokalne do zaprezentowania się 11 stycznia podczas kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Startujemy o godz. 15:30 na placu przed Ratuszem.

Kontakt pod nr telefonu 91 402 20 01 oraz ckchojna@gmail.com / ckboguslaw@gmail.com.

Zgodnie z tradycją Centrum Kultury w Chojnie zorganizuje licytację przedmiotów i gadżetów WOŚP oraz występy artystyczne młodzieży i dzieci. Dochód uzyskany z licytacji zasili pulę pieniędzy zebranych przez kwestujących wolontariuszy. Zwieńczeniem uroczystości będzie „Światełko do nieba”, które rozbłyśnie o godzinie 20:00.

Zapraszamy!

IMG_2238_800x533

O Finale WOŚP

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Odbywa się tradycyjnie w druga niedzielę stycznia każdego roku.

Całość pokazywana jest w bezpośredniej transmisji przez Program Drugi Telewizji Polskiej. Składają się na to bloki, czyli wejścia na żywo rozmieszczone w całodziennej ramówce Programu. Równocześnie w całej Polsce odbywa się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w ponad 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie.

O godzinie 20.00 zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. „Światełko do Nieba”. W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.

Przez cały dzień w studiu telewizyjnym, trwa Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców (popularnie zwana licytacją Złotych Serduszek). Kulminacyjny moment, czyli licytacja Serduszka nr 1, zaczyna się około godziny 23.00. Po północy podajemy wstępne, szacunkowe wyniki naszej zbiórki.

Podczas trwania Finału dokładnie rozliczamy nasze poprzednie zakupy i przede wszystkim dokładnie tłumaczymy cel naszej aktualnej zbiórki. Warszawskie studio telewizyjne tego dnia odwiedza kilka tysięcy osób. Kilka razy więcej bawi się na Placu Defilad, przy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie odbywa się koncert, a pokaz sztucznych ogni przechodzi każdorazowo do historii, jako piękne widowisko.

Występujący tego dnia artyści proszeni są, aby nie pobierali żadnych honorariów. Tego dnia staramy się, aby jak najwięcej wydarzeń artystycznych, czy też związanych z przeprowadzeniem Finału, odbywało się bez ponoszenia żadnych kosztów.

W ciągu poprzednich 22 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medyny sumę ponad 590 mln PLN. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *